מדיטציה קבלית- הדרכה דיגיטלית

שיטת המדיטציה היחודית של אבולעפיה מורכבת מצרופי שם השם, והיא משלבת תנועות ראש, קול ונשימה. מטרתה להניע אותנו למצבי תודעה גבוהים.  

10 שיעורי וידאו ממוקדים הכוללים הסברים והדגמות. ההדרכה מלווה שלב אחר שלב, בדרך בהירה וישומית אל עבר הפרקטיקה של המדיטציה הקבלית ע”פ שיטתו  ר’ אברהם אבולעפיה.

 

מהי מדיטציה נבואית

מדיטציה נבואית, היא שיטת התמרה ותרגול מעשית  שפותחה על ידי רבי אברהם אבולעפיה – מקובל וחוקר תודעה שחי            במאה ה – 13.  מטרתה להניע את התודעה מעבר למצב תודעה רגיל ויומיומי, ולהרחיבה לעבר מצבי תודעה גבוהים, ולעבר תודעת כל.

שיטה זו הייתה ידועה לאורך דורות לאנשי סוד ומקובלים, אך לא התפרסמה בקרב הציבור. בשנים האחרונות נחשפו כתביו של אבולעפיה. אנשים ההולכים בדרך הרוחנית מכל המגזרים, חילונים ודתיים, החלו לתרגל את המדיטציות הנבואיות שפיתח.

אבולעפיה, בדרכו יוצאת הדופן והייחודית במסורת היהודית הקבלית, הצליח לחבר בין הכוח לפועל ובין תאוריה לטכניקה יישומית.

הוא הנגיש דרך חדשה להתעוררות התודעה וחיבור להויה.

בשיטת ההזכרה (מלשון להזכיר וגם להיזכר) אנו מזכירים את שם הויה עם האות אלף בטכניקה מובנית, בצרופים שונים בליווי נשימה ותנועות ראש.

שיטת ההזכרה היא שיטת יישום מרכזית במשנתו של רבי אברהם אבולעפיה.

מה תעניק לך הסדנה

  • הנחיה מפורטת לתרגול מעשי של טכניקת המדיטציה הנבואית.
  • אפשרות לתרגול עצמי יומיומי של מדיטציה בת עשרים דקות.
  • הכרות עם תפיסתו הייחודית ופורצת הגבולות של ר’ אברהם אבולעפיה.
  • אפשרות לזוויות מבט חדשות ופתיחת התודעה לתפיסה כוללת של מציאות.
 
 
תמונה לפרסום סטודיו נעים
ליצירת קשר לפרטים נוספים:

מדיטציה נבואית בפסטיבל אבולעפיה בירושלים:

פסטיבל אבולעפיה
פסטיבל אבולעפיה 2021

רבי אברהם אבולעפיה

רבי אברהם אבולעפיה היה מקובל וחוקר תודעה. הוא נולד ב – 1240 בספרד. בילדותו למד תנ”ך ותלמוד, וכן תחומי השכלה רחבים, כפי שהיה נהוג בתקופתו. הוא השכיל במקצועות הפילוסופיה, אסטרונומיה, מתמטיקה, רפואה ועוד.

ר.א.א הושפע משני ספרים מרכזיים:  ספר:  “מורה נבוכים” של הרמב”ם, ו”ספר היצירה”. (ספר קבלה עתיק וקדום, המיוחס לאברהם אבינו)

את נושא הנבואה הוא פגש אצל  הרמב”ם. נושא זה הפך לנושא מרכזי בחקירתו והוראתו. גישתו של אבולעפיה אל הנבואה זהה לגישת הרמב”ם:  נבואה היא פוטנציאל מולד הקיים בכל אדם באשר הוא. מדובר בכישרון אנושי הטבוע באדם.  אין הכוונה לחזיונות, אלא למימוש פוטנציאל התודעה האנושית. 

במשנתו ובשיטתו הוא מאפשר דרכים להשגת תודעה רחבה וגבוהה. מה שהוא מכנה בשם: תודעה נבואית. 

דרכים להתנבאות: ר. א. אבולעפיה טען שהדרך להרחבת התודעה, מעבר לגבולות התודעה היומיומית המצומצמת, היא דרך השפה. אי לכך הוא פיתח תרגילים בשלושה מישורים של השפה. שלושת המישורים להשגת התנבאות נקראים בכ”ח.

ביטוי – תרגילים באמצעות הדיבור, השפה המדוברת.

כתיבה – תרגילי כתיבה, שפה נכתבת.

חשיבה – תרגול שפה נחשבת.

בסדנת ההזכרה אנחנו לומדים תרגול המבוסס על הגייה, קול, נשימה ותנועות ראש. ובנוסף תרגול בכתיבה – במישור השפה הנכתבת.

המנחה: גילת סגל – בוגרת לימודי הסכמה להוראת משנתו של ר.א.אבולעפיה.  מפתחת שיטת יוגיו-  תרגול פיזי בהשראת כיתבי קבלה. מורה מוסמכת ליוגה. בעלת ניסיון מעל 20 שנה בהנחיה והוראת שיטות מגוונות להתפתחות והרחבת תודעה.  חוקרת מתרגלת ומלמדת את משנתו של ר.א.א.